Company profile

Dear customers

Dovolte nám, abychom Vám společně s krátkou historií vzniku firmy, podali i úplnou informaci o současné činnosti, aktivitách a hlavně sortimentu zboží, které nabízíme na našem trhu.

1, Krátká historie:

Firma PEKRA wires & crossowers byla založena v srpnu 1993 jako výrobní subjekt na vývoj a výrobu pasivních reproduktorových výhybek, nejprve pro soustavy s reproduktory firmy TVM Valašské Meziříčí. Poté, v září toho roku, rozšířila své působení i v činnosti obchodní, kde se začala věnovat prodeji kvalitních hi-fi komponentů značek DENON, AKAI, YAMAHA, MARANTZ, NAD, B&W, DALI a SHAN. Oblast výroby a vývoje pasivních reproduktorových výhybek pak byla rozšířena nejprve na reproduktory značek TONSIL, poté VIFA a SEAS.

Od května roku 1995 navázala naše firma obchodní kontakty se zahraniční firmou SHARK wire, která je jedním z největších výrobců jakostních nízkofrekvenčních kabelů ( jak interkonekčních, tak i reproduktorových ), RCA cinch konektorů, audio příslušenství a v neposlední řadě i tzv. "auto bižuterie" - nutné ke kvalitnímu ozvučení interiéru automobilu.

V návaznosti na odchod pana Lišky z hi-fi scény a doporučení Dr. Sýkory v červnu 1996, naše firma plně převzala výrobu hi-fi komponentů značky FOX AUDIO - projekt Brick a tím rozšířila výrobní oblast o výrobu nf předzesilovačů, aktivních výhybek a koncových zesilovačů. Vzhledem k trvalým problémům s jejich následnou výrobou došlo k tomu, že firma začala samostatně vyvíjet a vyrábět novou řadu audiofilských přístrojů v nejvyšší třídě, třídě Hi - end. Komplikace se týkaly nejen výroby komponentů FOX AUDIO, ale i samotné registrace ochranné známky názvu firmy FOX AUDIO a tak v lednu 1998 došlo ke změně názvu na RÍ AUDIO.

A tak se v současné době můžete setkat s výše uvedenými firmami a jejich níže uvedenými logy nejen v poslechových studiích po celé české republice, ale i na stránkách odborných časopisů našich i zahraničních a být si přitom jisti, že vše spadá pod jednu střechu - podkroví, kde sídlí firma PEKRA wires & crossowers.

2, Přehled činnosti:

2.1, oblast obchodní:

V současnosti má naše firma navázané obchodní spojení se všemi oficiálními dovozci spotřební, hi-fi a high-end elektroniky v České republice, a tak jsme schopni svým zákazníkům nabídnout jakýkoliv produkt z jejich programu. Na tuto oblast navazuje také poradenská činnost, kde jsme schopni odborně odpovědět na Vaše případné dotazy, jak v oblasti výběru komponentů, tak i jejich umístění a zapojení.

Sami jsme se soustředili pouze na dovoz již zmiňovaných nf interkonekčních a reproduktorových kabelů firmy SHARK wire ( kabely ), kompletního příslušenství těchto kabelů, počínaje RCA cinch konektorů (cca 80 typů) a konče banánky, nohavičkami a vidličkami. Vše samozřejmě v prvotřídní kvalitě, zlaceno 24karátovým zlatem. Fa SHARK wire nám také dodává veškeré kabely s extrémně velkým průřezem, které jsou určeny pro napěťové rozvody autozesilovačů, pojistkové pouzdra, pojistky a distribuční bloky.( konektory a příslušenství )

Druhou oblastí dovozu jsou reproduktory, konstrukční prvky reproduktorových soustav jako např. terminály, nátrubky a spojovací prky. Společně s reproduktory, výhybkami a konstrukčními návody pak tvoří základ naší nabídky stavebnic reproduktorových soustav z reproduktorů TVM Acoustic, TONSIL, SEAS, VOCAL a DYNAUDIO ( stavebnice )

2.2, oblast výrobní:

Tuto oblast můžeme opět rozdělit na dvě části a to :

- výroba pasivních reproduktorových výhybek pro výše uvedené typy reproduktorů dle firemních návrhů, nebo dle vlastního vývoje, ale i dle zákaznických návrhů. ( výhybky )

- výroba nf předzesilovačů , aktivních výhybek a koncových zesilovačů. ( zesilovače )